HOLISTYCZNA OPIEKA ORTOPEDYCZNA

Klinika
leczenia
mięśni i ścięgien

n. med. Nasze przetrwanie zależy od naszych mięśni. Ponad 600 mięśni w naszym ciele wspiera nasze najważniejsze układy, w tym układ motoryczny, krążenia, oddechowy i trawienny. 

W Life Medical Center, pod kierownictwem ortopedy dr n. med. Roberta Śmigielskiego, lek. Daniela Kopko oraz pod kierownictwem fizjoterapeutów Dariusza Straszewskiego i Marcina Plenzlera, nasz interdyscyplinarny zespół medyczny i fizjoterapeutyczny koncentruje się na zdrowiu mięśni szkieletowych. Mięśnie szkieletowe są połączone z kośćmi za pomocą tkanek zwanych ścięgnami. Mięśnie te są odpowiedzialne za motorykę, stabilizację i utrzymywanie właściwej postawy.

Klinika Leczenia Mięśni specjalizuje się w dogłębnej diagnostyce, a także szeregu zabiegów zachowawczych, w tym masażu tkanek głębokich, rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym, drenażu limfatycznym oraz terapii żywieniowej / dietetycznej.

Istnieją jednak sytuacje, w których leczenie zachowawcze nie jest wystarczające, a poważne naderwania mięśni wymagają bardziej zaawansowanych procedur, w tym chirurgicznej naprawy mięśni.

Nasze holistyczne podejście

Nasze zindywidualizowane, skoncentrowane na pacjencie podejście przewiduje indywidualny plan leczenia. Podchodzimy do Twojego zdrowia holistycznie, patrząc na Twój ogólny stan zdrowia – ortopedyczny i nie tylko – w celu pełnego zrozumienia Twojej sytuacji i potrzeb. Kluczem jest określenie i zrozumienie zarówno przyczyn, jak i skutków problemów mięśniowo-szkieletowych, w celu opracowania optymalnego planu leczenia – niezależnie od tego, czy chodzi o powrót do zdrowia po kontuzji, czy poprawę ogólnego stanu mięśni.

Zaskarbiliśmy sobie zaufanie czołowych sportowców, w tym złotych medalistów olimpijskich, którzy doceniają nasze podejście i zaangażowanie we współpracę z nimi, pomagające im osiągnąć najwyższy poziom sprawności i wydajności.

dr n. med. Robert Śmigielski i Anita Włodarczyk (3-krotna złota medalistka olimpijska)

Urazy mięśni u sportowców

Uszkodzenia mięśni (lub naciągnięcia) są najczęstszą kategorią urazów u sportowców i stanowią około 10% do 55% wszystkich urazów. Większość urazów mięśni (>90%) to stłuczenia (siniaki) lub naciągnięcia, podczas gdy rany szarpane (głębokie rozcięcie lub rozdarcie) występują znacznie rzadziej.

Urazy te mogą być wyniszczające dla sportowców, co może mieć negatywny wpływ na ich karierę.

Ważne jest, aby odróżnić naciągnięcie mięśnia od skręcenia. Naciągnięcie oznacza naderwanie mięśnia, czyli włókien mięśniowych. Skręcenie to uraz więzadła (które łączy kość z kością).

Naciągnięcie mięśni może być skutkiem ostrego lub przewlekłego urazu.
• Ostry uraz to uraz nagły, np. spowodowany upadkiem czy przewróceniem.
• Przewlekły ból mięśni wynika z nadużywania jednej partii mięśni; rozwija się on z czasem.

Kompleksowe podejście do zdrowia mięśni

Nasz multidyscyplinarny zespół specjalistów stosuje holistyczne podejście dostosowane do Twoich, obejmujące zarówno ocenę, jak i leczenie.

W przypadku ostrego urazu mięśni, należy bezzwłocznie zastosować zabiegi lodem lub chłodem i wykonywać je regularnie przez pierwsze 24-72 godziny. Nadrzędną zasadą w leczeniu ostrych urazów sportowych jest zasada „PRICE". Jej nazwa stanowi skrót od angielskich wyrazów Protection (ochrona), Rest (odpoczynek), Ice (lód), Compression (ucisk) i Elevation (unoszenie).

P
Zabezpiecz uraz przed dalszymi uszkodzeniami, na przykład stosując podporę lub ortezę.
R
Odpoczynek umożliwia organizmowi realizowanie naturalnych procesów gojenia bez dalszych uszkodzeń.
I
Przykładanie lodu pomaga zmniejszyć obrzęk i jest zwykle wykonywane w 20-minutowych odstępach.
C
Okłady uciskowe redukują obrzęk, przy czym często wykorzystuje się do tego celu elastyczne bandaże.
E
Uniesienie miejsca urazu powyżej poziomu serca zmniejsza przepływ krwi do tego obszaru i zmniejsza obrzęk.

Chirurgiczna naprawa mięśni

Chirurgia układu mięśniowo-szkieletowego ma na celu: zmniejszenie bólu, poprawę mobilności, przywrócenie funkcji i poprawę ogólnego stanu mięśni.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznego zszycia mięśni, przeprowadzanych przez nasz zespół chirurgii, należą:

Operacja mięśni piersiowych

Operacja
bicepsu

Operacja
tricepsu

Operacja
barku

Operacja mięśnia czworogłowego

Operacja mięśni odwodzicieli uda

Operacja mięśni pośladkowych

Operacja ścięgien podkolanowych

Operacja mięśnia brzuchatego łydki

Operacja ściegna Achillesa

Jesteśmy częścią grupy Life Healthcare Network

Zarezerwuj konsultację już teraz, aby spotkać się z jednym z naszych specjalistów

ul. Grzybowska 43a U10 00-855 Warszawa
Dostępne w samym sercu Warszawy w Life Medical CEnter

Placówka rehabilitacyjna w "centrum miasta"

Operacja to tylko jeden z etapów procesu...

Nasz unikalny program rehabilitacji oferuje kompleksową opiekę i wsparcie dla osób powracających do zdrowia po urazach, operacjach lub zabiegach medycznych.

Nasz zespół ekspertów, w tym lekarze, fizjoterapeuci i specjaliści medycyny stylu życia, tworzą zindywidualizowane plany leczenia łączące terapie regeneracyjne, fizjoterapię (terapie powięziowe metodą Stecco), leczenie farmakologiczne i wsparcie psychologiczne.

Wierzymy, że kluczem do pełnego powrotu do zdrowia jest kompleksowe podejście, które wykracza poza samo leczenie i realizowane jest także na poziomie codziennych czynności mających na celu przywrócenie pełnej mobilności i jakości życia.

Poznaj interdyscyplinarny zespół Kliniki Leczenia Mięśni.

Specjaliści Terapii Powięziowej – Metoda Stecco

Zespół fizjoterapeutyczny z Kliniki Terapii Mięśni prowadzony jest przez Marcina Plenzlera i Magdę Stawińską, którzy posiadają certyfikaty w zakresie wysoko cenionej Metody Stecco, innowacyjnej techniki manipulacji powięzi. To zaawansowane podejście pozwala na głęboką i precyzyjną pracę z powięziami, skutkując szybkimi i trwałymi efektami terapeutycznymi i regeneracyjnymi zarówno w przypadku urazów ostrych, jak i przewlekłych.

Dzięki umiejętnościom zdobytym w procesie szkolenia i certyfikacji w metodzie Stecco, nasi specjaliści zdolni są rozpoznawać i leczyć różne dolegliwości powięzi, oferując kompleksową i wysokiej jakości opiekę.

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów i ulżyj swemu bólowi!

Poznaj nasz zespół

dr n. med. Robert Śmigielski

Ortopeda, Traumatolog, Medycyna sportowa i regeneracyjna

Umów wizytę

lek. Daniel
Kopko

Ortopeda, Traumatolog, Medycyna sportowa i regeneracyjna

Umów wizytę online

mgr Marcin Plenzler

Fizjoterapeuta,
Diagnostyka
funkcjonalna

Umów wizytę

mgr Magdalena Stawińska

Fizjoterapeuta,
Trening funkcjonalny

Umów wizytę